Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
01.06.2023

KKTC’den Hacca Gidecek Vatandaşlarımıza Yönelik “Hac Hazırlık Kursu” Düzenlendi

"Diyanet İşleri Başkanlığı 2023 Yılı Hac Organizasyonu" kapsamında hacca gidecek hacı adaylarının katılımıyla "Hac Hazırlık Kursları" devam ediyor.

​KKTC'de düzenlenen “Hacca Hazırlık Kursları" kapsamında, Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Remziye KÖROĞLU hacı adaylarıyla bir araya geldi.

Hac farizasını yerine getirmek üzere Suudi Arabistan'a gidecek hacı adaylarımızın ibadetlerini sağlık, güven ve huzur içerisinde yerine getirebilmeleri için nelere dikkat edilmesi gerektiği ve organizasyonun işleyişi hakkında bilgiler verildi.

Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Remziye KÖROĞLU hacı adaylarına hitaben; “Hac vazifesi bir İbrahimî çağrıdır. Hz. İbrahimin davetine icabettir. Hac vazifesi müminler için bir ulusal buluşmadır. İçeriğinde ümmet bilinci, teslimiyet, tevekkül, hoşgörü, isar ve sabır barındırır. 

Resulullahın (SAV) ashabıyla buluşması gibi büyük buluşmadır. Dünyanın en ücra diyarlarından bu kutlu kervana katılmaya ve meşairi mukaddesede "Rahman'ın Misafirleri " ünvanına ve  şerefine nail olma  heyecanıyla yola düşmek demektir.

Kıbrıs hacılarımız da Hala Sultan diyarından Resulullahın diyarına kutlu kervanda yerini almıştır. Bu heyecana iştirak etmek bizleri de ziyadesiyle mesud etmiştir.

Haccınız mebrûr, sa'yiniz meşkûr, amelleriniz ve dualarınız makbul olsun dedi.

Hac Hazırlık Kursu programının ardından 2023 Yılı Hac Organizasyonunda görev alacak personel buluşması da gerçekleşti. Burada görevlilerimize, görev ve sorumluluklarını hatırlatan Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Remziye KÖROĞLU, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diledi.​​