Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
31.05.2023

Hacı adaylarımızın her anında yanında olacağız

Diyanet İşleri Başkanlığı 2023 Hac Organizasyonu hakkında bilgi veren Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, kutsal yolculukları süresince hacı adaylarının yalnız bırakılmayacağını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, video mesajla hacı adaylarına seslendi.

Hac organizasyonu hakkında bilgi veren Genel Müdür Bircan, ilk hacı kafilelerinin yola çıktığını bildirdi.

Bazı kafilelerin doğrudan Mekke'ye bazılarının ise Medine'ye gideceğini hatırlatan Bircan, hac yolculuğu süresince hacı adaylarının asla yalnız bırakılmayacağını söyledi.

"Hacı adaylarımızın rahatını temin etmek ve gönül rahatlığı içerisinde ibadetlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmesi için gerekli tüm tedbirleri aldık. Hacı adaylarımız, bu kutsal yolculuğa adım attığınız ilk anda yanınızda olduğumuz gibi bu kutlu seferden dönünceye kadar her daim sizlerle birlikte olacağız. Kafile başkanlarımız, din görevlilerimiz, hanım irşat görevlilerimiz hac yolculuğu boyunca sizlere refakat edecekler."

Hz. Peygamber'in "Kim Allah için hacceder, kötü söz ve davranışlardan ve Allah'a karşı gelmekten sakınırsa annesinden doğduğu günkü gibi günahlarından arınmış olarak hacdan döner." Hadis-i Şerifine işaret eden Bircan, şu tavsiyelerle mesajını tamamladı:

"Çıkacağımız bu kutlu yolculuğu eğitim ve irşada dönüştürmenizi istirham ediyorum. Hac ibadetiyle elde etmiş olduğunuz kazanımlar ömrünüzün sonuna kadar sizlerle beraber olsun. Bu kutsal yolculuğu manevi dönüşüme çevirerek salimen gidip ganimen dönmenizi ve sevdiklerinize kavuşmanızı diliyor; 2023 Yılı Hac Organizasyonumuzun hayırla başlayıp hayırla sonuçlanmasını niyaz ediyorum" dedi.