Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
12.10.2022

Diyanet’ten öğretmen, öğrenci ve velilere taksitli umre imkanı

Diyanet İşleri Başkanlığınca öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik 2022 yılı ara tatil dönemi ile 2023 yılı yarıyıl tatilinde düzenlenecek umre turları belli oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı, umre ibadetini teşvik etmek amacıyla öğretmen, öğrenci ve velilere özel indirimli umre programları düzenliyor. Bu kapsamda 2022 yılı ara tatil dönemi ile 2023 yılı yarıyıl tatilinde düzenlenecek umre turlarında detaylar belli oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığınca açıklanan programa göre; öğretmen, öğrenci ve veliler indirimli umre turlarından yararlanabilecek. Ödemelerin, yüzde 40'ı peşin olmak üzere geri kalan kısmı anlaşmalı finans kurumlarından 3 taksit halinde yapılabilecek.

Öğretmen, öğrenci ve velilerin; bilgi, görgü, tecrübe, dini duygu ve motivasyonlarına katkı sağlamak amacıyla, alanında uzman din görevlileri rehberliğinde düzenlenecek umre turları kapsamında Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere'de çeşitli ziyaretler de gerçekleştirilecek.

Umre yolcuları hacumreegitim.hac.gov.tr ve Diyanet Hac ve Umre Rehberi mobil uygulaması üzerinden umre ibadetinin yapılışına dair detaylı bilgiye ulaşabilecek.

Birinci Dönem Ara Tatili'nde 7 günlük umre programı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 Yılı Umre Organizasyonu kapsamında, öğrencilere yönelik I. Ara Tatil döneminde umre turları düzenlenecek. Öğrencilere özel umre turları 3 bin 850 SAR'dan (Suudi Arabistan Riyali) başlayacak. Sınırlı sayıda kontenjan bulunan umre programına başvurular 11-28 Ekim tarihleri arasında, il ve ilçe müftülükleri ile e-devlet üzerinden yapılabilecek.​

1. Dönem ara tatil umre turlarını görmek için lütfen tıklayınız...​

Yarıyıl tatili umre turlarını görmek için lütfen tıklayınız...

Üniversite öğrencilerine yönelik umre turlarını görmek için lütfen tıklayınız...​