Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
19.08.2022

Arapça Mütercimlik-Tercümanlık Görevli Müracaatları Başlıyor

​Hac ve umre organizasyonunda tercüman olarak görev almak isteyen personelin müracaatları 22 Ağustos 2022 tarihinde alınmaya başlayacaktır.

Hac  ve  umre  ibadeti  için  Suudi  Arabistan'a  gidecek  vatandaşlarımızın  bu  ibadetlerini  sağlık, güvenlik ve huzur içerisinde yerine getirebilmeleri için organizasyonda görevlendirilecek personelimize önemli görev ve sorumluluk düşmektedir. Bu itibarla; hac ve umre yolcularına hizmet sunmak amacıyla, gelecek  yıllarda  düzenlenecek  hac  ve  umre  organizasyonlarında  Mütercim-Tercüman  olarak görevlendirilecek personelin seçimine esas olmak üzere Arapça dilinde yazılı ve sözlü sınav / mülakat yapılması planlanmaktadır. 

Söz konusu sınava müracaat etmek isteyenlerin; 

Diyanet İşleri Başkanlığının 11.08.2022 tarihli ve 2748818 sayılı "Arapça Mütercimlik - Tercümanlık Sınavları" konulu yazısında belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. 

Arapça Mütercimlik-Tercümanlık Sınav Talimatı için tıklayınız...

Başvuru yapacak olan adayların; 

Başvuru ücreti olarak 100 (yüz) TL. Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası nezdinde bulunan "Hac Kurumsal Mütercimlik - Tercümanlık Sınav Ücreti Hesabı" na 02 Eylül 2022 tarihi mesai bitimine kadar yatırabileceklerdir. 

Belirtilen başvuru ücretini yatıran adaylar, 22 Ağustos-02 Eylül 2022 tarihleri arasında www.hac.gov.tr adresinden on-line başvuru yaparak, aldığı çıktıyı 05 Eylül 2022 Pazartesi günü mesai bitimine kadar görevli olduğu birime onaylatmış olması gerekmektedir.

Müracaat etmek​ için tıklayınız...​