Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
09.04.2021

Sempozyuma Dair

Sempozyumun nihayetinde gerek ülkemizin, gerekse diğer ülkelerin organizasyonlarında yaşanan sıkıntılara yönelik çözüm önerileri getirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uluslararası “Değişen ve Gelişen Şartlar Bağlamında Hac” konulu sempozyuma ülkemizin ve dünyanın farklı bölgerinden gelerek katkı sunan kıymetli ilim insanları hacca dair bir çok farklı konuda kıymetli tebliğler sundular. 20 oturumda 91 tebliğin sunulduğu sempozyum Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın onursal başkanlığında gerçekleştirildi. 1-3 Nisan 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen sempozyum pandemi şartları sebebiyle sıkı güvenlik tedbirleri kapsamında düzenlendi.

Sempozyumda hac gibi küresel bir organizasyonda, küreselleşen ve bütün ülkelerin de ortak problemleri olan konulara değinildi. Sempozyumun nihayetinde gerek ülkemizin, gerekse diğer ülkelerin organizasyonlarında yaşanan sıkıntılara yönelik çözüm önerileri getirildi.

Gerek katılımcılar gerekse takip edenler tarafından böylesi uluslararası bir sempozyuma büyük bir ihtiyaç olduğu ve sonuçları itibariyle de çok verimli olduğu sıklıkla vurgulandı.