Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
31.12.2019

Hac ve Umre Hizmetleri Bölgesel Bilgilendirme Semineri İzmir'de Yapıldı...

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünce İzmir ve Manisa il, ilçe müftülük personellerinin katılımıyla “Hac ve Umre Hizmetleri Bölgesel Bilgilendirme Semineri" yapıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan seminerin açış konuşmasını İzmir İl Müftü Vekil Metin AKBAŞ yaptı. Sonrasında kürsüye davet edilen Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan konuşmasında şunları söyledi: “Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu hizmetlerin vatandaşlarımız arasında çok fazla bilinmemesi veya yanlış ve eksik tanıtılması sebebiyle yaşanan aksaklıkların giderilmesi amacıyla taşra teşkilatına yönelik Hac ve Umre Hizmetleri Bölgesel Bilgilendirme Seminerlerinİ yaparak sizlerle bir araya geliyoruz.

Genelde Başkanlığımız hizmetleri özelde ise Genel Müdürlüğümüz hizmetlerini öncelikle teşkilatımıza tanıtmak, teşkilatımızın teklif ve önerilerini alarak Genel Müdürlüğümüzün hizmetlerini daha iyi nasıl tanıtabiliriz?, Hizmetlerimizi daha ileriye nasıl götürebiliriz? Gibi hususları sizlerle görüşüp fikir alış verişinde bulunmak istiyoruz." Sizlerin bu süreçte katkılarınızı bekliyoruz.

Hac ve umre hizmetleri üç sacayağı olan bir hizmettir: Bunlar; Cenab-ı Allah'ın yardımı, ekip ruhu, tecrübe ve rehberlik olarak tanımlayabiliriz. İşte bu üç unsur bir araya geldiğinde, hac ve umrede başarı elde ediliyor. Çalışmalarımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." Sayın Bircan'ın konuşmasından sonra Başkanlığımız Hac ve Umre hizmetlerinin İşleyişi hakkında bilgilendirmeler ve genel değerlendirme yapıldı.

Hac ve Umre Hizmetleri Bölgesel Bilgilendirme Seminerine Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi BİRCAN, Hac Hizmetleri Daire Başkanı Süleyman SARI, Diyanet İşleri Uzmanı Tuncay ALTINIŞIK ile İzmir ve Manisa müftülük personeli katıldı.​​​​​​​