Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
07.11.2019

Hac ve Umre Hizmetleri Bölgesel Bilgilendirme Semineri'ne Kayseri’de Start Verildi...

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Kayseri, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat İl, İlçe Müftüleri ve personellerinin katılımıyla “Hac ve Umre Hizmetleri Bölgesel Bilgilendirme Semineri" ilk Olarak Kayseri'de yapıldı.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Kayseri, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat illerinden il müftüleri, il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, şube müdürlerı, vaizler, murakıplar ve her ilden belirlenen üç imam-hatibin katılımı ile “Hac ve Umre Hizmetleri Bölgesel Bilgilendirme Seminerlerinin" ilki Kayseri'de yapıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan seminerin açış konuşmasını Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven yaptı. Sonrasında kürsüye davet edilen Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan konuşmasında şunları söyledi: “Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu hizmetlerin vatandaşlarımız arasında çok fazla bilinmemesi veya yanlış ve eksik tanıtılması sebebiyle yaşanan aksaklıkların giderilmesi amacıyla taşra teşkilatına yönelik “Hac ve Umre Hizmetleri Bölgesel Bilgilendirme Seminerlerinin" ilkini burada başlattık.

Genelde Başkanlığımız hizmetleri özelde ise Genel Müdürlüğümüz hizmetlerini öncelikle teşkilatımıza tanıtmak, teşkilatımızın teklif ve önerilerini alarak Genel Müdürlüğümüzün hizmetlerini daha iyi nasıl tanıtabiliriz?, Hizmetlerimizi daha ileriye nasıl götürebiliriz? Gibi hususları sizlerle görüşüp fikir alıp verişinde bulunmak istiyoruz." Sizlerin bu süreçte katkılarınızı bekliyoruz.

Hac ve umre hizmetleri üç sacayağı olan bir hizmettir: Bunlar; Cenab-ı Allah'ın yardımı, ekip ruhu, tecrübe ve rehberlik olarak tanımlayabiliriz. İşte bu üç unsur bir araya geldiğinde, hac ve umrede başarı elde ediliyor. Çalışmalarımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

Sayın Bircan'ın konuşmasından sonra Başkanlığımız Hac Hizmetleri ve İşleyişi, Kudüs ve Kudüs Bağlantılı Umre Turları ve Başkanlığımız Umre Hizmetleri ve İşleyişi hakkında bilgilendirmeler ve genel değerlendirme yapıldı.

Hac ve Umre Hizmetleri Bölgesel Bilgilendirme Seminerine Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, Kayseri Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Esma Erten, Kurullar ve Koordinasyon Daire Başkanı Muhammed Zeyd Özel, Hac Hizmetleri Daire Başkanı Süleyman Sarı ve katılımcı il müftülükleri personeli katıldı.​​​​​