Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
04.11.2019

Hac Büro Görevlileri Eğitim Semineri Başladı...

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde “2020 Yılı Hac Büro Personeli Eğitim Semineri” Kayseri’de başladı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan seminerin açılış ve selamlama konuşmasını Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin GÜVEN yaptı.

Sonrasında kürsüye davet edilen Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan şunları kaydetti: “2020 yılı programlarımız için geçen hafta itibarıyla çalışmalarımıza başladık. Hac ön kayıtları ve kura çekimi ile ilgili siz değerli arkadaşlarımızı buraya topladık. Burada iki hacılarımızın kayıtlarının nasıl olacağı, ön kayıtların nasıl alınacağı gibi hususları müzakere edeceğiz. Ancak bu sene diğer yıllardan farklı olarak umreye de biraz değineceğiz. Burada sahada fiilen çalışan arkadaşlarımız var. Onların yaşamış olduğu sıkıntılar var.  Burada her alanda sizleri dinleyeceğiz. Sizin yaşamış olduğunuz o sorunları hep beraber burada mütalaa edeceğiz. Sizlerden gelen o kıymetli teklifleri bizler mesai arkadaşlarımızla birlikte tekrar mütalaa edeceğiz. Sizlerin bu süreçte katkılarınızı bekliyoruz.

Hac ve umre hizmetleri üç sacayağı olan bir hizmettir: Bunlar; Cenab-ı Allah'ın yardımı, ekip ruhu, tecrübe ve rehberlik olarak tanımlayabiliriz. İşte bu üç unsur bir araya geldiğinde, hac ve umrede başarı elde ediliyor. Çalışmalarımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi BİRCAN, Hac Hizmetleri Daire Başkanı Süleyman SARI, Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Esma ERTEN ile Kurullar ve Koordinasyon  Daire Başkanı Muhammed Zeyd ÖZEL' in katılımıyla gerçekleşen seminerde 2020 hac organizasyonunda görev alacak büro personellerine önkayıt ve kesin kayıt müracaatları ile ilgili usül ve esaslar hakkında bilgiler verilecektir. ​​​​​​​