Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
26.10.2019

Umre fiyatları bu yıl daha ucuz!

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, bu yıl hava yolu şirketleri ve otel işletmeleriyle yapılan görüşmeler sonucunda umre organizasyonun ilk 3 ayında fiyatlarda ciddi oranda bir indirim yapıldığını dile getirdi.

Başkanlığın 40 yıllık bir tecrübeyle hac ve umre organizasyonları düzenlediğine dikkati çeken Bircan, 2019-2020 yılı umre programları kapsamında ilk kafilenin 15 Eylül'de kutsal topraklara yolcu edildiğini ve ikinci kafilenin ise aralık ayında yola çıkacağını bildirdi.

Vatandaşların doğru bir şekilde ibadet yapabilmesi için çalıştıklarını ifade eden Bircan, bu yıl hava yolu şirketleri ve otel işletmeleriyle yapılan görüşmeler sonucunda umre organizasyonun ilk 3 ayında fiyatlarda ciddi oranda bir indirim yapıldığını dile getirdi.

Bircan, bu indirimler dolayısıyla umre kayıtlarına yoğun talep olduğunu ve kampanyanın bittiğini vurgulayarak şöyle devam etti:

"Şimdi ikinci tur kafilelerimiz için kayıtlarımız devam ediyor. İlk turdan farklı olarak ikinci turda hava yolu firmalarının ücretleri ile otel fiyatlarının artması ve özellikle Suudi Arabistan'ın ilgili makamlarının umre fiyatına koymuş olduğu vergilerden dolayı bir artış oldu ama geçen seneki fiyatlardan daha ucuz bir şekilde vatandaşımıza umre imkanı sunuyoruz." 

"Umre turları tercih edilirken araştırılması gerekiyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliğince, vatandaşların umre ziyaretini daha iyi bir şekilde yapabilmesi noktasında ciddi gayret gösterildiğini belirten Bircan, şunları kaydetti: "Vatandaşlarımıza uyarımız, Başkanlığımızın belirlediği turları veya Başkanlığımızla anlaşma ve sözleşme imzalayan firmaları tercih etmeleridir çünkü umre bir ibadettir. Bu ibadeti vatandaşımızın gönül huzuruyla yapması gerekiyor. Vatandaş ucuz diye herhangi bir firmaya gittiğinde bazen hizmet noktasında bir sıkıntı yaşayabiliyor. Umre turlarını tercih ederken ince bir araştırma içerisinde olması gerekiyor. Hangi turla gideceği, bu turun kendisine vermiş olduğu hizmetlerin ne olduğunu iyice araştırdıktan sonra kayıt yaptırsınlar" dedi.