Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
28.10.2019

Hac Hizmetleri Daire Başkanı Süleyman SARI Görevine Başladı...

​Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi BİRCAN ve Hac Umre Eğitim Daire Başkanı Esma ERTEN yeni görevine başlayan Süleyman SARI'yı makamında ziyaret etti.

Hac Hizmetleri Daire Başkanı Süleyman SARI görevine başladı. ​Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi BİRCAN ve Hac Umre Eğitim Daire Başkanı Esma ERTEN yeni görevine başlayan Süleyman SARI'yı makamında ziyaret ederek hayırlı hizmetler temennisinde bulundular. 

Süleyman SARI 1969 Yılında Kütahya'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini 1987 yılında Kütahya'da tamamladı. 1993 Yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini, 1996 yılında Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi İhtisas Kursu'nu, 1999 yılında ise Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İslam Hukuku üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. 1987 Yılında İmam-Hatip olarak Kastamonu'da göreve başlamış, Bursa ve Konya'da din görevlisi olarak görev yapmış, 1996 yılında Malatya Arguvan ilçe müftüsü olarak atanmıştır. 1997 Yılında Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde eğitim görevlisi, 2010 yılında Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü olarak görev yapmıştır. 2012 Yılında vekaleten, 2014 yılında ise asaleten Suudi Arabistan Cidde Din Hizmetleri Ataşesi olarak görev yapmış, 2018 yılında Başkanlık vaizi olarak atanmış ve Cidde Din Hizmetleri Ataşesi atanana dek vekaleten bu göreve devam etmiştir. 25.10.2019 tarihinde Hac Hizmetleri Daire Başkanı olarak göreve başlayan Süleyman SARI, doktora çalışmasına devam etmekte olup, iyi derecede Arapça ve orta derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.