Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
08.10.2019

Kudüs Çalıştayı Yapıldı…

Kudüs bağlantılı umre turlarının tüm yönleriyle ele alındığı Kudüs Çalıştayı Genel Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda Yapıldı.

Kudüs ziyareti yapmak üzere Filistin'e gidecek vatandaşlarımızın ziyaretlerini sağlık, güvenlik ve huzur içerisinde yerine getirebilmeleri için tertip edilen organizasyon önem arz etmekte ve organizasyonda görevlendirilecek personelimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir.

Bu itibarla Genel Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman TIRAŞÇI, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi BİRCAN, Umre Hizmetleri Daire Başkanı Yaşar ÇAPÇI, Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Esma ERTEN, Kurullar ve Koordinasyon Daire Başkanı Muhammed Zeyd ÖZEL ile Kudüs bağlantılı umre turlarında görev alan tecrübeli personelin de katılımıyla Kudüs ziyaretlerinin her yönüyle derinlemesine ele alındığı Kudüs Çalıştayı yapıldı.

Çalıştayda; Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman TIRAŞÇI “Bu seyahat, sıradan bir seyahat değildir. Bu amaçla Kudüs yolcularının farklı dünyaları tanımalarına vesile olacağız. Kudüs bizim neyimiz olur, bizim için ne anlam ifade eder? Kudüs bizim, onurumuz, şiarımız, hafızamız, imtihanımız, dersimiz, duamız, ruhumuz, rüyamız hatta namusumuzdur. Mescid-i Aksa'ya uzak düşmemek temel gayemiz olmalı" dedi. Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi BİRCAN “Kudüs ziyareti yapacak olan vatandaşlarımızın Kudüs ve Mescid-i Aksa bilincini kazanmaları için elimizden geleni yapmaktayız. Orayı ziyaret edenlerin sorumluluğu ve güvenliği bizlerin omzundadır. Bu düşünce ile hareket etmek ve vatandaşlarımızı Kudüs konusunda aydınlatmak en temel hedeflerimiz arasındadır" dedi. Daha sonra katılımcıların Kudüs Bağlantılı Umre Turlarında, vatandaşlarımıza sunulan hizmetleri daha da ileriye götürmeyi hedefleyen fikir alışverişi ile Kudüs Çalıştayı sona erdi.​​​