Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
22.08.2019

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi BİRCAN Göreve Başladı.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne atanan Remzi Bircan Diyanet İşleri Başkanlığı’nda düzenlenen törenle göreve başladı.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne atanan Remzi Bircan Diyanet İşleri Başkanlığı'nda düzenlenen törenle göreve başladı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen törende Remzi Bircan'a hayırlı olsun dileklerini ileterek, “Cenab-ı Hak utandırmasın, en güzel bir şekilde bu vazifeyi ifa etmeyi, icra etmeyi kendisine nasip eylesin" dedi.

Hac umre hizmetlerimizin 40 yıllık bir geçmişi olduğunu ve gittikçe daha nitelikli hale geldiğini ifade eden Başkan Erbaş, şöyle devam etti:

“Remzi Bey'in Hac ve Umre Hizmetlerinde 15 yıla yakın bir geçmişi var. Hac Daire Başkanlığı yaptı, daha önce Mekke'de Medine'de ekip başkanlığı gibi pek çok görevlerde bulundu. İnşallah bu birikimini Genel Müdür olarak bundan sonraki süreçte teşkilatımıza ve milletimize hizmet etme noktasında yansıtmaya çalışacak. Cenab-ı Hak kendisine yardım etsin. Allah'ın yardımı olmazsa bir adım atamayız. Daire Başkanlarımızla ve Hac Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde çalışan bütün arkadaşlarımızla, illerdeki, ilçelerdeki müftülerimizle, şube başkanlarımızla, şube müdürlerimizle birlikte muhabbet içerisinde bu işi yürüteceğine olan kanaatimiz tamdır."

Törenlere katılan Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, göreve yeni başlayan yöneticilerin hayırlı ve başarılı bir şekilde görev yapmaları için dua etti.

Göreve başlama törenlerine, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Genel Müdürler ve Daire Başkanları katıldı.