Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
13.08.2019

“Amacımız hacılarımızın ibadetlerini eksiksiz yapmalarını sağlamak”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mekke’de “2019 Hac Organizasyonu”nda görevli olan ekip başkanları ve personeliyle bayramlaştı.

Mekke’de “2019 Hac Organizasyonu”nda görevli olan ekip başkanları ve personeliyle bayramlaşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Bizlerin buraya geliş amacı, binlerce hacıya hizmet etmek, onların bu ibadetlerini eksiksiz yapmalarına katkı sağlamak” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mekke’de “2019 Hac Organizasyonu”nda görevli olan ekip başkanları ve personeliyle bayramlaştı.

Mekke Din Hizmetleri Ataşelik Binası’nda düzenlenen programda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ekip başkanları ve personelin haclarını ve bayramlarını tebrik etti.

Başkan Erbaş, haccın meşakkatli ibadetlerden birisi olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“80 bin insanın hac farizasını eksiksik bir şekilde tamamlaması için onlara hizmet etmek, gece gündüz demeden bu yolda gayret etmek kişiye büyük sevap kazandırır diye düşünüyorum, çünkü “insanlara faydalı olanlar insanların en hayırlılarıdır” buyuruyor Peygamber Efendimiz. Bizlerin buraya geliş amacı, binlerce hacıya hizmet etmek onların bu ibadetlerini eksiksiz yapmalarına katkı sağlamak. Allah rızası için çalışınca Rabbimiz daha dünyada bunun mükafatını başarıyla veriyor. Eğer biz Türkiye Cumhuriyeti olarak Bizler hac organizasyonunda bir numara olmuşsak bu sizlerin gayretiyle, samimiyetle çalışmanızla oluyor. Her kardeşimizin bu başarıda büyük bir emeği var.”

Bayramlaşmaya,  İslam İşbirliği Teşkilatı Nezdinde Türkiye daimi Temsilcisi Büyükelçi Salih Mutlu,  Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Osman Tıraşçı ile Dr. Burhan İşliyen, Türkiye Cidde Başkonsolosu Akif Menevşe ve Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan da katıldı.