Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
12.08.2018

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Medine’de Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanlığını Ziyaret Etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Medine’de Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanlığını ziyaret ederek, “Hacı adaylarımızın sağlıklı bir şekilde ibadetlerini yapmaları birinci önceliğimizdir” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Medine’de Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanlığını ziyaret ederek “2018 Yılı Hac Organizasyonu” kapsamında yürütülen hizmetlerle ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, dün akşam saatlerinde Ankara’dan gelen bir hac kafilesi ile birlikte Medine’ye geldi. Başkan Erbaş’ı Muhammad Bin Abdulaziz Havalimanı’nda Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı, Cidde Din Hizmetleri Ataşesi Süleyman Sarı, Medine Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanı Muhammed Zeyd Özel ve diğer yetkililer karşıladı.

Beraberindeki heyetle birlikte Mescid-i Nebeviye geçen Başkan Erbaş, Ravza-ı Mutahhara’yı ziyaret etti.

Başkan Erbaş, sabah saatlerinden itibaren Medine’de yürütülen hac hizmetleri ile ilgili incelemelerde bulundu. Medine Havalimanı Ekip Başkanlığını ve Kargo Ekip Başkanlığını ziyaret etti.

Başkan Erbaş, iki ay gibi bir süre içerisinde 80 bin hacı adayını kutsal topraklara getirip ibadetlerini yaptırdıktan sonra tekrar Türkiye’ye götürmenin önemli bir organizasyon olduğunu ifade ederek, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak birinci önceliğimiz, hacı adaylarımızın sağlıklı bir şekilde ibadetlerini yapmalarıdır” dedi.

Hac organizasyonun birçok alandan oluşan kapsamlı bir yapısı olduğuna dikkat çeken Başkan Erbaş, “Organizasyon ve koordinasyondan sağlık ve kargo hizmetlerine kadar birçok alanda pek çok arkadaşımız çalışıyor. Bu birimler kendi içerisinde sağlıklı bir organizasyonun gerçekleştirmesi gerekiyor ki hacılarımıza iyi bir hizmet vermiş olalım” diye konuştu.

Başkan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığının hac organizasyonunda kırk yıllık bir tecrübeye sahip olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:

“Diyanet İşleri Başkanlığı kırk yıldır milletimizi hacca getiriyor. Büyük bir tecrübe oluştu. Günümüzde o hizmetleri daha iyi bir noktaya taşımak hepimizin önem verdiği bir husustur. Arkadaşlarımız, hocalarımız canla başla çalışıyorlar, gayret ediyorlar. Hac İslam’ın en önemli farzlarından birisi, binlerce insanımızın daha sağlıklı hac yapmasına katkı sağlamak da en büyük nafile ibadetlerden birisidir. Dolayısıyla görevlilerimiz hem kendi haclarını yapıyorlar hem de büyük bir fedakârlıkla binlerce hacı adayına hizmet ederek nafile ibadet yapmış oluyorlar. Rabbimizin bu büyük nimeti karşılığında şükretmemiz gerekiyor. Şükrümüz de gayretimizdir, çalışmamızdır.  Ne kadar titiz çalışırsak şükrümüzü o kadar iyi eda etmiş oluruz.”

Başkan Erbaş, yaptığı ziyaretlerde Medine Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanı Muhammed Zeyd Özel’den, Medine Havalimanı Ekip Başkanı Mehmet Ungan’dan ve Kargo Hizmetleri Ekip Başkanı İdris Bozkurt’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlerde Başkan Erbaş’a Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı eşlik etti.