Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
11.04.2017

Başkanlığımızın Mekke Mutfağı ISO-OHSAS Belgeleri ve HACCP Sertifikası İle Ödüllendirildi...

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞININ MEKKE'DE KULLANMIŞ OLDUĞU MUTFAK ISO-OHSAS BELGELERİYLE VE HACCP SARTİFİKASI İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

 Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre organizasyonu ile Suudi Arabistan'a gelen ve Mekke de konaklayan hacı adayları ve umrecilerimize vermiş olduğu yemek hizmetlerinin, Türkiye'den görevlendirdiği elamanlarca hazırlandığı ve otellere sevkiyatının yapıldığı sabah kahvaltısı, akşam yemeği ve öğlen kumanyasının hazırlandığı, Başkanlığımızın 2014 yılından beri kullanmaya devam etmiş olduğu Abduljadayel Caterıng Firmasına ait mutfak yapılan denetimler neticesinde; Suudi Arabistan yetkililerince aşağıdaki belgeleri ve sertifikayı almayı hak kazandı.

ISO 22000-2005 STANDARDI:

ISO 22000-2005 Standardı Gıda Güvenliği Yönetim Sisteminin gerekliliklerini belirleyen Uluslararası Standart.

EN ISO 9001-2015 STANDARDI:

EN ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardı, her tür endüstride uygulanabilen temel kalite yönetim sitemidir. ISO 9001 standardı müşterilerine kaliteli hizmet sunmak için uygulayacağı temel gereklilikleri belirleyen standart.

OHSAS 18001-2007

OHSAS 18001-2007 sertifikası, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim sistemini değerlendirme spesifikasyon belgesi.

HACCP SERTİFİKASI:

Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktası Sertifikası (HACCP) Gıda güvenliği Yönetim Sistemi, gıda üretiminde ve tüm gıda zincirlerinde mikrobik ve diğer tehlikeleri tanımlamak ve önlemek için tasarlanmış bir proses kontrol sistemidir.

Suudi yetkililer bu belgelerin verilmesinde,  Diyanet İşleri Başkanlığı yetkililerinin ve mutfakta çalışan ekibin büyük gayret ve katkılarının olduğunu belirterek bu belgeler, Türkiye'den gelen hacı adaylarınıza ve umrecilerinize vermiş olduğunuz yemek hizmetlerinin nasıl hijyenik bir ortamda hazırlandığının kanıtı olmuştur diyerek teşekkürlerini belirttiler.

Bu belgelerin mutfağımıza verilmesi çalışan personelin moral ve motivasyonunu artırmıştır.

Ayrıca ileriye yönelik olarak hizmet kalitesinin artırılması hususunda bizleri teşvik edecektir.