Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
29.03.2017

Irak Hac ve Umre Bakanı Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti...

Irak Hac ve Umre Bakanı Dr. Halid El Atıyye ve beraberindeki heyet, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Görüşmede konuk heyete, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Dursun AYGÜN ve Hac Hizmetleri Daire Başkanı Remzi BİRCAN tarafından,  Başkanlığımızın düzenlediği Hac ve Umre organizasyonu hakkında  detaylı bilgi verildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dr. Dursun AYGÜN, Türkiye ile Irak’ın ortak bir tarihe ve medeniyete sahip olan iki ülke olduğunu kaydederek, “Bizim Türkçede bir sözümüz var, ‘Ana gibi yar, Bağdat gibi diyar olmaz’ dedi.

Bakan Dr. Halid El Atıyye ise, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Dursun AYGÜN'e teşekkür ederek, Irak halkından sizlere selam getirdik. Bir araya gelmemizin hayırlı sonuçları olacaktır İnşallah” dedi.​ Hac konusunda Diyanet’in tecrübelerinden faydalanmak istediğini vurgulayan Atıyye, yeniden karayoluyla haccı önerdiğini belirterek Suudi Arabistan ile de bu konuyu görüştük. Olumlu sonuçlar çıktı. Yeni bir hac kapısının açılması için de mutabık kaldık. Suudi Arabistan ile yaptığımız görüşmeler kapsamında Türk hacıların da Bağdat’ı ziyaret ederek kutsal topraklara gitmesi faydalı olacaktır. Irak’taki kutsal mekanları ziyaret etmesinin hayırlı sonuçları olacaktır. İki ülke halklarının bir araya gelmesi ve ilişkilerin güçlenmesi açısından da faydalı olacaktır”​ dedi.