Başlangıç Tarihi :
Bitiş Tarihi :
    
    
    
    
    
    
    
    
Diyanet’in Hac Organizasyonu kapsamında Mekke’de hacı adaylarına sunacağı hizmetleri anlatan Mekke Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanı Hüseyin Demirhan, 20 Haziran itibariyle 6 bin 972 hacı adayının içinde olduğu 34 kafilenin Mekke’ye ulaştığını söyledi.
Detay
    
    
    
Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 yılı Hac Organizasyonu kapsamında öncelikle Medine’ye gelen ve ziyaretlerini tamamlayan ilk Türk hacı kafilesi Mekke’ye ulaştı. Türk hacı adayları Mekke’de Türk ve Suud yetkililer tarafından karşılandı.
Detay
    
    
    
    
Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Üsküdar Belediyesi tarafından organize edilen “Surre Alaylarından Günümüze Üsküdar Harem’den, Harem-i Şerife Hac Uğurlama Programı”na katılarak, 2022 hac döneminin ilk kafilesini dualarla uğurladı
Detay
    
2022 Yılı Hac organizasyonunda sağlık ekibinde ambulans şoförü olarak görev alacak personelin eğitimleri 25-26 Mayıs 2022 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.
Detay
    
    
    
‘Hac Kafile Başkanları Toplantısı’nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Başkanlığımız hac hizmetleri konusunda dünya çapında örnek bir teşkilattır. Dünyanın en büyük İslam ülkelerinden bunu duymak bizim için bir iftihar vesilesidir” ded
Detay